Bravo tenis team!
24.11 br. odbyły się Mistrzostwa Żor w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Sobala, Weronika Mrowiec, Żaneta Rączkiewicz, Oskar Sierny, Mateusz Ziebura, Sebastian Zynek oraz Szymon Menartowicz. Walka była długa, zacięta i miejscami bardzo wyrównana, ale udało się!
Drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce a chłopców I miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej dyplomy otrzymali: Natalia Sobala za III miejsce i Oskar Sierny za II miejsce.

Nagrody rozdane
10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się uroczysta gala w ramach projektu Patriotyzm na co dzień i od święta. Pierwsze miejsce w kategorii wiersz otrzymała uczennica kl. IIIa Emilia Głowacz, trzecie miejsce zajęła gimnazjalistka z kl. IIIa Weronika Golicz. Nagrodzony został również chór szkolny w składzie: Kacper Nowok, Alicja Krawczyk, Angelika Paszek, Martyna Polok, Agata Wilczek, Klaudia Student, Emilia Kubasik, Emilia Greń, który zajął I miejsce.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs Fizyczno – Chemiczny
W czwartek 29 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja Szkolnego Konkursu Fizyczno – Chemicznego, który został przygotowany przez p. Alicję Maryńczak, Iwonę Gajos oraz p. Renatę Skórę.
W konkursie udział wzięło 20 uczniów z klas drugich. Przez dwie godziny lekcyjne zmagali się oni z różnego typu zadaniami otwartymi i zamkniętymi z chemii oraz fizyki. Rozwiązując zadania konkursowe nasi gimnazjaliści musieli wykazać się nie lada wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością oraz praktycznym rozumieniem przedmiotów konkursowych.
Niezaprzeczalnym zwycięzcą konkursu okazał się Maciej Kuśka, uczeń klasy 2b. Drugie miejsce przypadło w udziale Alexowi Borkowskiemu z klasy 2e, trzecie miejsce zajęła Martyna Polok z klasy 2a, natomiast czwarte – Oliwia Dąbrowska z klasy 2d.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięska czwórka dodatkowo otrzymała atrakcyjne nagrody ufundowane przez księgarnie SOWA i MATRAS, hurtownię PAPIRUS, Park Wodny AQUARION, Kino „Na Starówce” oraz Muzeum Ognia w Żorach, za co gorąco dziękujemy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureatka konkursu poetyckiego
Natalia Hanusek, uczennica klasy 2a, została laureatką XII wojewódzkiego konkursu poetyckiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.
Podczas Wernisażu Poetyckiego z okazji wydania XII tomu Antologii Poezji Dziecięcej, który odbędzie się 24 listopada 2015 roku, odbierze dyplom laureatki. Recenzentką XII tomu Antologii Poezji Dziecięcej, w którym Natalka będzie miała swoją pierwszą publikację, jest Kira Gałczyńska. Serdecznie gratulujemy naszej poetce, życząc wielu literackich sukcesów!

Dzień Edukacji Narodowej
13 października, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której rozdano Stypendia Prezydenta Miasta oraz medale i nagrody dla najlepszych nauczycieli z naszego miasta. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 15, która w tym dniu świętowała jubileusz 25-lecia działalności. W gali udział wzięli m.in. Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory, jego zastępca Daniel Wawrzyczek, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła, Bożena Dąbrowska – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, radni Rady Miasta, dyrektorzy żorskich placówek oświatowych oraz nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.
Nagrodę odebrała pani Małgorzata Koper – nauczyciel historii w Gimnazjum nr 2. Stypendium Prezydenta Miasta uzyskali uczniowie oraz absolwenci naszego gimnazjum: Paweł Zmarzły, Emilia Krzak, Katarzyna Broy, Anita Morońska.

Żorski Bieg Jesienny
2 października w Parku Cegielnia odbył się Żorski Bieg Jesienny. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli IV miejsce. Gratulujemy uczestnikom! Opiekun: Michał Kowalski

I miejsce dla wolontariuszy z G-2
16 sierpnia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach podało wyniki Konkursu Fotograficznego „Śląskie wolontariaty”. Zdjęcie zgłoszone przez Katarzynę Kloc zajęło I miejsce. Fotografia przedstawia drużynę wolontariuszy z G-2 podczas zmagań w grze miejskiej w Katowicach. Gratulujemy wolontariuszom!

II miejsce w grze Polichrom
19 czerwca drużyna wolontariuszy w składzie: Katarzyna Kloc, Liliana Osikowska, Wiktoria Chachura, Żaneta Lukasek, Weronika Golicz, Emilia Głowacz oraz Bartosz Chrysteczko wzięła udział w grze miejskiej. Od godziny 10.30 uczestnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające cechy i umiejętności przydatne w pracy wolontariusza, takie jak: empatia, kreatywność, inteligencja. Była to doskonała okazja, by poznać miejsca charakterystyczne dla Katowic. O godz. 14:00 w Kinie Kosmos odbyła się gala, na której ogłoszono zwycięzców zarówno gry miejskiej jak i gry Polichrom. W całej rywalizacji nasza szkoła zdobyła II miejsce. Otrzymaliśmy również wyróżnienie za najlepszą akcję wolontariacką w ramach misji „kultura i sport”. Jedną z atrakcji gali był występ iluzjonisty Tomasza Kabisa. Organizatorem było Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Kolejne sukcesy uczniów z G-2
Z przyjemnością informujemy o wynikach Międzyszkolnego Konkursu na komiks w języku obcym. I miejsce zajęła Oliwia Bednarz z klasy IA natomiast II miejsce – Karolina Klemczak z klasy IIIB. Wyróżnienia otrzymały: Luiza Flaga z IIC, Mariola Grzegorczyk z IIA Patrycja Podleśny i Oliwia Biodrowicz z klasy ID. Gratulujemy!

Relacja z Sejmu
Anita Morońska i Kasia Broy, posłanki XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży reprezentowały nasze gimnazjum oraz nasze miasto w czasie dwudniowych obrad młodzieży w Sejmie RP. 31 maja uczestniczyły w warsztatach poświęconych problematyce przestrzeni publicznej oraz potrzeb młodzieży związanych z jej zagospodarowaniem pod hasłem „Animacje w przestrzeni publicznej”, natomiast 1 czerwca głosowały w sejmie nad uchwałą dotyczącą miejsca ludzi młodych w przestrzeni publicznej.
Anita Morońska, radna Młodzieżowej Rady Miasta Żory, zaangażowana społecznie, kreatywna i odważna, przygotowała oraz zgłosiła poprawkę do ustawy. Tym samym miała zaszczyt zaprezentować się na mównicy sejmowej przed 460 posłami i posłankami z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów!

„Kariera – Marzenia do spełnienia”
8 czerwca 2015r. nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji konkursu dla żorskich gimnazjalistów „Kariera – Marzenia do spełnienia”, którego organizatorem był CKZiU w Żorach. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań uczniów kształceniem zawodowym oraz podjęcie odpowiednich kroków w drodze do prawidłowego rozwoju własnej kariery. Z naszego gimnazjum do konkursu przystąpiło 13 uczniów klas trzecich. I miejsce zajęła Hanna Matuszczyk kl. III d, II miejsce zajęła Wiktoria Piecha kl. III d, a III miejsce zajęła Liliana Osikowska kl. III c. Do konkursu przygotowała uczniów p. pedagog Magdalena Holeksa.

V Wojewódzki Konkurs Literatury Sakralnej
26 maja 2015 r. w Zespole Szkół Społecznych odbył się V Wojewódzki Konkurs Literatury Sakralnej. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży twórczości religijnej. Uczennice naszej szkoły zdobyły zaszczytne miejsca: Anita Morońska – wyróżnienie, Małgorzata Musioł III miejsce. W konkursie brała również udział Angelika Tomorowicz. Patronat honorowy nad konkursem pełni Arcybiskup Metropolita Katowicki ks. dr Wiktor Skworc i Śląski Kurator Oświaty mgr Stanisław Faber.

Gimnazjalne Mistrzostwa Żor
29 maja na boiskach Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Żorach Roju odbyły się Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w Siatkówce Plażowej. Łącznie w zawodach wystartowało 10 par chłopców i 11 par dziewcząt. Bezapelacyjne najlepsze wśród dziewcząt okazały się uczennice klas sportowych G-2 zajmując I i II miejsce. Najlepszą parą wśród chłopców okazali się uczniowie z G-8. Zwycięskie pary reprezentować będą miasto w zawodach rejonowych w Rybniku 15 maja.

Klasyfikacja dziewcząt:
1m – G-2 – Karolina Karuzel, Karolina Kopiec
2m – G-2 – Kupczak Wiktoria, Buchalik Nikola
3m – G-1 – Dopieralska Paulina, Brzęczek Karolina

Klasyfikacja chłopców:
1m – G-8 – Benisz Mateusz , Garus Szymon
2m – G-1 – Truszkowski Michał, Benisz Rafał
3m – G-2 – Sierny Oskar, Menartowicz Szymon

Klasyfikacja łączna dziewcząt:
1m – G-2
2m – G-1
3m – G-6
4m – G-3
5m – G-8
6m – G-5

Klasyfikacja łączna chłopców:
1m – G-1
2m – G-2
3m – G-6
4m – G-5
5m – G-8
6m – G-3

Emilka laureatką konkursu historycznego
Emilka Krzak z kl. 3b została laureatką V edycji cyklicznego konkursu „Wypędzeni, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków”. Temat szczegółowy na rok szkolny 2014/2015 brzmiał „Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój.” Konkurs odbył się 13 kwietnia 2015r. w siedzibie RODN „WOM” w Katowicach, a poprzedzony został I etapem, który odbył się w naszej szkole 19 marca. W etapie tym Emilia zajęła pierwsze miejsce. Tematyka konkursu obejmowała szerokie zagadnienie działalności Polskiego Państwa Podziemnego, losów Żołnierzy Wyklętych, polskości na Kresach oraz roli ZSRS w ich zwalczaniu. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 14 maja w Katowicach.

„Kariera – Marzenia do spełnienia”
12 maja 2015r. 13 uczniów klas trzecich wzięło udział w II edycji konkursu „Kariera – Marzenia do spełnienia”, którego organizatorem był CKZiU w Żorach. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań uczniów kształceniem zawodowym oraz podjęcie odpowiednich kroków w drodze do prawidłowego rozwoju własnej kariery. Za przeprowadzenie konkursu na terenie naszej szkoły odpowiedzialna była p. pedagog Magdalena Holeksa.

Wielki sukces naszych uczennic
Uczennice Gimnazjum nr 2 w Żorach, Anita Morońska i Katarzyna Broy, zostały posłankami XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 31 maja wezmą udział w seminariach dla posłów i posłanek, a 1 czerwca będą uczestniczyć w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Anita jest radną Młodzieżowej Rady Miasta Żory, natomiast Kasia redaktorem naczelnym szkolnej gazety „Wymiar G2″. Zespołowo przystąpiły do realizacji zadań związanych z XXI Sesją Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmiał: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”. Zadanie uczestniczek polegało na zbadaniu wybranego miejsca w przestrzeni publicznej za pomocą odpowiednich metod oraz zaprezentowania wniosków wynikających z przeprowadzonego badania. Dziewczęta wybrały żorski Park Cegielnia jako atrakcyjne miejsce spotkań młodych ludzi. W wyniku ich działań powstał film z udziałem mieszkańców Żor, odwiedzających to miejsce, na podstawie którego opracowały wnioski.
Gratulujemy posłankom oraz życzymy udanych obrad!

Bieg na orientację
27 kwietnia w Woszczycach odbyły się Miejskie Zawody w Biegu na Orientację. Po ciężkich zmaganiach nasza drużyna zajęła II miejsce. GRATULACJE!!! Skład drużyny dziewcząt: Julia Krzekotowska, Karolina Kopiec, Karolina Karuzel, Aleksandra Wilkosz. Skład drużyny chłopców: Oskar Muras, Szymon Menartowicz, Mateusz Ziebura, Oskar Sierny.

Zwycięstwo!
Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, zorganizowany w tym roku przez naszą szkołę, zakończył się sukcesem „czerwonych z G2”. Rozegrane przez drużynę cztery mecze kończyły się za każdym razem wygraną naszego zespołu. Byliśmy najlepsi. Teraz czeka nas wyjazd na Zawody Rejonowe i mecz z drużyną z Rybnika. Trzymajcie kciuki!
Skład drużyny:
Natalia Winiarska, Dorota Janiszewska, Natalia Sobala, Emilia Krzak, Anita Morońska, Michalina Nowok, Paulina Plyszczyńska, Klaudia Celary, Monika Lewandowska, Dominika Suwińska, Martyna Kazmierczak.
Trener:
Michał Kowalski

Right Song Now
13.04.2015 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – eliminacje do Śląskiego Konkursu „Right Song Now”.
Komisja w składzie: p.Plesowicz, p.Strzelczyk oraz p.Maryniak z gościnnym udziałem p. dyrektor Moniki Koterzyny-Wiśniewskiej, oceniały bardzo zdolnych solistów, a także duety.
Po burzliwych obradach jury wydało werdykt :
1 miejsce wywalczyła Daria Moric z piosenką „All of me” Johna Legenda.
2 miejsce zajęła Klaudia Student, która zaśpiewała piosenkę „Only Hope” Mandy Moore.
3 miejsce zajęła Alicja Kowalczyk,która zaprezentowała piosenkę „Heart by heart” Demi Lovato.
Wyróżnienia otrzymali:
Daniela Szewczyk, Przemysław Piecyk, Hanna Doroszuk oraz duet :Karolina Gazda i Magdalena Wątroba
Serdecznie gratulujemy !

II Przegląd Małych Form Teatralnych
24 marca uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na II Przeglądzie Małych Form Teatralnych, cyklicznej imprezie teatralnej w językach obcych. Naszą szkołę zaprezentowały dwie grupy, które przedstawiły skecze w języku angielskim: nowoczesną wersję Czerwonego Kapturka oraz skecz ilustrujący codzienne życie strażaków. Jury doceniło naszych strażaków,bo to oni zostali ogłoszeni najlepszą grupą teatralną w kategorii gimnazjów.
Gratulujemy chłopcom z klasy 2B, czyli Mateuszowi Zieburze, Pawłowi Zmarzłemu, Łukaszowi Grymanowi oraz Oskarowi Siernemu. Grupę przygotowała p.Małgorzata Zimończyk.
Dziękujemy również grupie prezentującej Czerwonego Kapturka, czyli uczniom klas I A i IIIB
w składzie: Weronika Poździoch, Magda Pinkowska, Alicja Kowalczyk, Oliwia Bednarz, Natalia Hanusek i Patrycja Kumor. Grupę przygotowały p. Maria Strzelczyk oraz p. Agnieszka Radziszewska. Na podziękowanie zasługują również uczniowie:
Łukasz Świerczek, Łukasz Nowak, Michał Motyka oraz Daniel Smyczek, którzy czuwali na stroną techniczną obu występów.

Rozgrywki w Krakowie
W minioną sobotę nasz zespół Młodzika Starszego w ramach przygotowań do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski udał się do Krakowa, by tam rozegrać dwa sparingi z TS Wisłą Kraków.
Niestety ulegliśmy dwa razy zawodnikom z Krakowa. Z powodów zdrowotnych w naszej drużynie zabrakło kilku podstawowych zawodników m.in Jatczyka, Golca czy Rybczyńskiego.
Między meczami odwiedziliśmy Wawel oraz uczestniczyliśmy w meczu Ekstraklasy kobiet Wisły Kraków ze WKS Śląsk Wrocław.

II miejsce szczypiornistek
7 marca na hali MOSiRu odbyły się zawody sportowe piłki ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Par, Emilia Głowacz, Weronika Mrowiec, Natalia Winiarska, Wiktoria Płoneczka, Wiktoria Piecha, Natalia Sobala, Marta Chorowska, Julia Krzekotowska, Wiktoria Kupczak, Klaudia Celary, Paulina Plyszczyńska, Monika Lewandowska, Martyna Kazimierczak zajęła II miejsce. Opiekunem grupy był p. Michał Kowalski. Gratulujemy!

XVI Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

27 lutego odbyły się XVI Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. W sztafecie 8x50m stylem dowolnym reprezentacje chłopców oraz dziewcząt zajęły  IV miejsce.  W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zdobyła IV miejsce!!! Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Skład chłopców: Szymon Śiętoniowski (IV miejsce kraul 50m), Oskar Muras (III miejsce grzbiet 50m), Bartosz Kowalski  (III miejsce klasyk 50m), Daniel Żurek (II miejsce klasyk 100m), Mateusz Ziebura (II miejsce grzbiet 100m), Łukasz Noworyta (VI miejsce kraul 50m), Oskar Sierny (sztafeta), Daniel Marcisz (sztafeta).

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Karolina Gazda (V miejsce grzbiet 50m), Wiktoria Płoneczka (IV miejsce delfin 50m), Julia Krzekotowska (VI miejsce kraul 50m), Karolina Kopiec (II miejsce grzbiet 100m), Martyna Kaźmierczak (II miejsce klasyk 100m), Wiktoria Chachura (III miejsce kraul 100m), Patrycja Kumor (sztafeta), Emilia Cwajkowska (sztafeta).

14 listopada 2015

14 listopada odbyły się Mistrzostwa Żor w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Sobala, Weronika Mrowiec, Żaneta Rączkiewicz, Oskar Sierny, Mateusz Ziebura, Sebastian Zynek oraz Szymon Menartowicz. Walka była długa, zacięta i miejscami bardzo wyrównana, ale udało się!
Drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce a chłopców I miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej dyplomy otrzymali: Natalia Sobala za III miejsce i Oskar Sierny za II miejsce.

10 listopada 2015

10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się uroczysta gala w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta”. I miejsce w kategorii wiersz otrzymała uczennica kl. IIIa Emilia Głowacz, III miejsce zajęła gimnazjalistka z kl. IIIa Weronika Golicz. Nagrodzony został również chór szkolny w składzie: Kacper Nowok, Alicja Krawczyk, Angelika Paszek, Martyna Polok, Agata Wilczek, Klaudia Student, Emilia Kubasik, Emilia Greń, który zajął I miejsce.

9 listopada 2015

Natalia Hanusek, uczennica klasy 2a, została laureatką XII wojewódzkiego konkursu poetyckiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.

20 stycznia 2015

W III etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski nasza 4. osobowa drużyna: Katarzyna Broy i Anita Morońska z klasy IIIA oraz Emilia Głowacz i Dorota Owczarek z klasy IIA – pod opieką p. M. Grelowskiej – Kostorz zajęła II miejsce.

16 sierpnia 2015

16 sierpnia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach podało wyniki Konkursu Fotograficznego „Śląskie wolontariaty”. Zdjęcie zgłoszone przez Katarzynę Kloc zajęło I miejsce. Fotografia przedstawia drużynę wolontariuszy z G-2 podczas zmagań w grze miejskiej w Katowicach. Gratulujemy wolontariuszom!

19 czerwca 2015

19 czerwca drużyna wolontariuszy w składzie: Katarzyna Kloc, Liliana Osikowska, Wiktoria Chachura, Żaneta Lukasek, Weronika Golicz, Emilia Głowacz oraz Bartosz Chrysteczko wzięła udział w grze miejskiej. Od godziny 10.30 uczestnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające cechy i umiejętności przydatne w pracy wolontariusza, takie jak: empatia, kreatywność, inteligencja. Była to doskonała okazja, by poznać miejsca charakterystyczne dla Katowic. O godz. 14:00 w Kinie Kosmos odbyła się gala, na której ogłoszono zwycięzców zarówno gry miejskiej jak i gry Polichrom. W całej rywalizacji nasza szkoła zdobyła II miejsce. Otrzymaliśmy również wyróżnienie za najlepszą akcję wolontariacką w ramach misji „kultura i sport”.

Czerwiec 2015

W  Międzyszkolnym Konkursie na komiks w języku obcym I miejsce zajęła Oliwia Bednarz z klasy IA natomiast II miejsce – Karolina Klemczak z klasy IIIB. Wyróżnienia otrzymały: Luiza Flaga z IIC, Mariola Grzegorczyk z IIA Patrycja Podleśny i Oliwia Biodrowicz z klasy ID.

29 maja 2015

29 maja na boiskach Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Żorach Roju odbyły się Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w Siatkówce Plażowej. Łącznie w zawodach wystartowało 10 par chłopców i  11 par dziewcząt. Bezapelacyjne najlepsze wśród dziewcząt okazały się uczennice klas sportowych G-2 zajmując I i II miejsce.

Maj 2015

Zespół Szkół Społecznych zorganizował konkurs fryzjerski dla gimnazjalistów „Fryzjerskie fantazje”. Skierowany był do uczniów, którzy interesują się modą, lubią nowe wyzwania i posiadają umiejętności fryzjerskie. Uczeń klasy III d Dawid Bensz wykazał się najlepszą znajomością technik fryzjerskich i w związku z tym zajął I miejsce w konkursie. Modelką Dawida była Oksana Popiela.

26 maja 2015

26 maja 2015r. w Zespole Szkół Społecznych odbył się V Wojewódzki Konkurs Literatury Sakralnej. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży twórczości religijnej. Uczennice naszej szkoły zdobyły zaszczytne miejsca: Anita Morońska – wyróżnienie, Małgorzata Musioł – III miejsce.

4 grudnia 2014

4 grudnia odbyły się Mistrzostwa Żor w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Nasza drużyna pod opieką Pana Jarosława Rurarza w składzie: Karolina Karuzel, Julia Krzekotowska, Dorota Janiszewska, Emilia Głowacz, Wiktoria Płoneczka, Marta Chorowska, Katarzyna Broy, Natalia Winiarska, Weronika Mrowiec, Aleksandra Wilkosz, Wiktoria Kupczak zajęła I miejsce.
4 grudnia w hali sportowej w Żorach rozegrano turniej piłki ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Daniel Smyczek, Tim Buchman, Oskar Muras, Michał Motyka, Filip Bartoszek, Dawid Skaźnik wywalczyła III miejsce.

25 listopada 2014

25 listopada w Zespole Szkół nr 3 odbyły się Mistrzostwa Żor Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Wilkosz, Natalia Sobala oraz Katarzyna Broy, które w końcowej klasyfikacji zajęły IV miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się też drużyna chłopców. Oskar Muras, Wojciech Ikoniak i Rafał Wolnik okazali się najlepsi i będą reprezentować naszą szkołę w zawodach rejonowych. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadł Rafał Wolnik zajmując III miejsce.

16 listopada 2014

Angelika Tomorowicz, uczennica klasy 1a została laureatką konkursu poezji i prozy patriotycznej. II miejsce „wyrecytowała” Anita Morońska z klasy 3a, a wyróżnienie przyznano Wiktorii Płoneczce z klasy 2b.

Wiktoria Chachura, Jagoda Par z klasy 2a oraz Julia Kulda z klasy 2b zaprezentowały się również w konkursie piosenki patriotycznej i żołnierskiej, uzyskując II miejsce.

14 listopada 2014

14 listopada pracownia Aquarelle zorganizowała wernisaż połączony z rozdaniem nagród w konkursie „Przyszłość Żor w marzeniach utalentowanych mieszkańców”. I miejsce zajęła Luiza Flaga – uczennica klasy IIc.

11 listopada 2014

Drużyna MUKS Sari Żory zajęła I miejsce w turnieju młodziczek z okazji Dnia Niepodległości w Pszczynie.