Termin: 25.05 – 29.05.2016

Cena 780 pln/ os.

W cenie zapewniamy:
zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych,

2 noclegi w hotelach ***,

2 śniadania i 2 obiadokolacje,

zwiedzanie wg programu

transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

ubezpieczenie KL, NW,

opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, oplaty loklane, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy  40 euro/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).
Zakwaterowanie:
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelu **/*** w okolicach Padwy lub Werony
Wyżywienie:
W cenie 2 śniadania kontynentalne oraz 2 obiadokolacje serwowane (przystawka, danie główne, deser).

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Transport:
Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej.
Program ramowy:

 

1 dzień (środa) – wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych według rozkładu.(Wyjazd z Żor w godzinach wieczornych).

 

2 dzień (czwartek) – około południa przyjazd na zwiedzanie Padwy, urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat, wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

3 dzień (piątek) – Po śniadaniu przejazd do Sirmione, przepięknie położonego miasteczka nad słynnym jeziorem Garda, spacer po miejscowośc. Czas wolny. Przejazd na zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a – Romeo i Julii. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Czas wolny. Przejazd nocleg.

 

4 dzień (sobota) – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs tramwajem wodnym do placu św. Marka, piesze zwiedzanie miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Czas zorganizaowny na zakup pamiątek, pozwalający na „zgubienie się” pośród niesamowitych, urokliwych uliczek Wenecji.Czas wolny. Powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

5 dzień (niedziela) – Przyjazd na miejsce w godzinach porannych następnego dnia.