www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

5 lat MUKS Sari Żory

15 grudnia 2012

11 grudnia w hali żorskiego MOSiR-u świętowano 5 lat działalności w obecnej formie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory. Organizatorami uroczystości były siatkarki Naszego gimnazjum, trenerzy-nauczyciele wychowania fizycznego oraz członkowie zarządu klubu.

czytaj więcej...

EuroWeek - już wkrótce!

17 grudnia 2012

Już wkrótce uczniowie naszej szkoły wezmą udział w 5-cio dniowym szkoleniu Euroweek-Szkoła Leaderów w Bystrzycy Kłodzkiej.
Jest to szansa dla młodych osób, takich jak my, które chcą pogłębiać swoją edukację i rozwijać umiejętnoci, które pozwolą nam aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy. Tydzień wród młodych liderów z całej Polski - to chyba inwestycja, która się opłaca, a w dodatku większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, co jest świetną okazją do poszerzenia naszej wiedzy.
EuroWeek to także odpowiedź na pytania, jakie możliwości daje zjednoczona Europa i jak te szanse wykorzystać.

czytaj więcej...

Szkolny etap XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

13 grudnia 2012

13 grudnia odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.
"Uczynię bowiem z Ciebie wielki naród, będę Cię błogosławił i Twoje imię rozsławię; staniesz się błogosławieństwem" Rdz 12,2.
Pytania konkursowe dotyczyły treści Księgi Rodzaju. Z 22 uczestników trzy osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego - Magdalena Kaczkowska IIIA, Patrycja Podoba IIIB i Dorota Holona IIIb.

Gratulujemy!

czytaj więcej...

Świąteczny Koncert Charytatywny- refleksje

10 grudnia 2012 roku

 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny, w organizację którego zaangażowani byli uczniowie naszego gimnazjum. Na scenie zaprezentowała się Simona Sędera we wzruszającym utworze „The Christmas Song” Owl City oraz finałowym utworze  „Biały Śnieg i Ty", rolę wolontariuszek znakomicie wypełniały uczennice klasy IIa, natomiast stoisko naszej szkoły  zaprezentowane w ramach Świątecznego Kiermaszu, bogato i pięknie ozdobione dziełami naszych uczniów,  zostało wyróżnione przez organizatorów. Ze sprzedaży świątecznych ozdób udało się uzyskać kwotę 504,38. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kolejnej pięknej akcji charytatywnej! Warto pomagać!

Wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

Świąteczny Koncert Charytatywny

7 grudnia 2012

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.  Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w „Świątecznym Koncercie Charytatywnym”, który odbędzie się 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach,  wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnejzostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

czytaj więcej...

I Szkolny Konkurs Prozdrowotny

6 grudnia 2012

29 listopada w naszej szkole miał miejsce I Szkolny Konkurs Prozdrowotny.

Każdy z uczestników musiał rozwiązać bardzo trudny test zawierający pytania z zakresu szeroko pojętej tematyki związanej z naszym zdrowiem. Wszyscy podjęli wyzwanie, jednak najlepsi okazali się:  Aleksandra Huzarewicz z kl.1b, Krzysztof Dziadek z kl.1b oraz Kasandra Głodnicka z kl. 1e.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

Zebrania i warsztaty dla rodziców

26 listopada 2012

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na zebrania klasowe, które odbędą się w czwartek 29 listopada 2012r. o godz. 17.00. Spotkania z rodzicami rozpoczną się w sali gimnastycznej szkoły, w której odbędą się wspólne z nauczycielami Naszej szkoły warsztaty poświęcone bezpieczeństwu korzystania z sieci Internet. Po nich odbędą się krótkie zebrania z wychowawcami klas połączone z konsultacjami dla rodziców. Zapraszamy!

czytaj więcej...

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej

21 listopada 2012

19 listopada 2012 odbył się w Katowicach wojewódzki etap konkursu historycznego „Konstanty Wolny – pierwszy Marszałek Sejmu Śląskiego”.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Ia Katarzyna Broy, która otrzymała tytuł  FINALISTY. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej...

Memoriał Czesław Fojcika

21 listopada 2012

10 listopada 2012 r. na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach został rozegrany Memoriał Czesław Fojcika
Celem Turnieju było uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera, nauczyciela Czesława Fojcika.

czytaj więcej...

Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimię!

20 listopada 2012

Już kolejny raz organizujemy szkolną zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Tym razem chcemy pomóc podopiecznym żorskiej ochronki.
Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę.
Zbieramy:
- karmę dla psów i kotów, ryż, kaszę, makaron, mleko w proszku;
- kojce, legowiska, smycze, kuwety, miski.

Dla najbardziej zaangażowanych w akcję zbiórki czekają drobne upominki i uwaga pozytywna :)

Dary prosimy przekazywać pani E. Wójtowicz lub J. Kaczkowskiej.

Liczymy na was!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej