www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej

21 listopada 2012

19 listopada 2012 odbył się w Katowicach wojewódzki etap konkursu historycznego „Konstanty Wolny – pierwszy Marszałek Sejmu Śląskiego”.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Ia Katarzyna Broy, która otrzymała tytuł  FINALISTY. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej...

Memoriał Czesław Fojcika

21 listopada 2012

10 listopada 2012 r. na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach został rozegrany Memoriał Czesław Fojcika
Celem Turnieju było uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera, nauczyciela Czesława Fojcika.

czytaj więcej...

Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimię!

20 listopada 2012

Już kolejny raz organizujemy szkolną zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Tym razem chcemy pomóc podopiecznym żorskiej ochronki.
Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę.
Zbieramy:
- karmę dla psów i kotów, ryż, kaszę, makaron, mleko w proszku;
- kojce, legowiska, smycze, kuwety, miski.

Dla najbardziej zaangażowanych w akcję zbiórki czekają drobne upominki i uwaga pozytywna :)

Dary prosimy przekazywać pani E. Wójtowicz lub J. Kaczkowskiej.

Liczymy na was!

czytaj więcej...

Za honor i ojczyznę!

15 listopada 2012

"Zrodziły Polskę krew i bój

I trud żołnierski twardy..."

            Mijają właśnie 94 lata, kiedy to po 126 latach Polska wróciła na mapy świata. W naszej szkole z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc oraz klasy IIIa. Inscenizacja przybliżyła nam ten historyczny czas, pokazując, że „kto nie zna swojej przeszłości, ten nie jest w stanie zrozumieć teraźniejszości”.

            W przeszłość przeniosła nas postać ucznia prowadzącego dialog z upersonifikowaną Polską. Jej wskrzeszenie po ponad stuletniej niewoli to uwieńczenie wyzwoleńczej walki narodu polskiego o wolność, niepodległość i suwerenność, o ziemię, wiarę ojców i mowę ojczystą, o honor i godność narodową. Warto pamiętać, że i my bierzemy udział w budowaniu wolnego demokratycznego kraju, o który możemy dbać każdego dnia nawet w zwykłych codziennych sytuacjach.

         

We all can speak english very well!

14 listopada 2012

W piątek 9.11.2012r. naszą szkolę odwiedził gość z (nie tak wcale) dalekiej Anglii i powiewem pięknego języka, jakim jest angielski, z właściwym sobie, brytyjskim akcentem, rozbudził zaspanych uczniów G-2. Klasy, mające zajęcia z Andy’em, rozmawiały – oczywiście w jego ojczystym języku – o przeróżnych sprawach, ćwicząc przy okazji wymowę. Nie obyło się bez pomyłek, ale mimo tego zajęcia z native speakerem po raz kolejny okazały się strzałem w dziesiątkę!
                Za zorganizowanie tychże spotkań dziękujemy my, wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach i prosimy o więcej!

Próbny egzamin gimnazjalny

12 listopada 2012

W dniach 13-15 listopada odbędzie się próbny egzamin gmnazjalny. Zajęcia lekcyjne według planu we wtorek 13.11 i środę 14.11 rozpoczynają się o godz. 11.30 (6 lekcja), a w czwartek 15.11 o godz. 10.35. Egzaminy rozpoczynają się codziennie o godz. 8.00. We wtorek odbędzie się egzamin z historii i WOSu oraz język polski, w środę przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w czwartek egzamin z języka angielskiego w części podstawowej oraz rozszerzonej.

czytaj więcej...

Polsko-Czeski Turniej Sportowy

26 października 2012

Dnia 19 października 2012 roku w hali MOSiR odbył się  Polsko-Czeski Turniej Sportowy. Była to kolejna impreza organizowana przez Gimnazjum nr 2 w Żorach z udziałem zaprzyjaźnionej szkoły z Ostawy-Poruby w Czechach.

Rozgrywki rozpoczęte zostały rozgrzewką w postaci aerobiku prowadzonego przez nauczycielkę Katarzynę Babiarz. Kolejnym etapem spotkania był mecz piłki nożnej,  w którym uczniowie naszej szkoły zwyciężyli po zaciętej rywalizacji 1:0.  „Tym razem zamknęliśmy dach” - Pan Michał Kowalski żartował w czasie turnieju.
 

czytaj więcej...

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiegoo

22 października 2012

Dominik Żakiewicz, uczeń klasy IIa, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty i 13 listopada, wraz z opiekunem, weźmie udział w Wernisażu Poetyckim z okazji wydania IX tomu Antologii Poezji Dziecięcej, w której zamieszczony zostanie jego utwór poetycki. Recenzentką Antologii jest Joanna Szczepkowska, aktorka i jurorka literackiej nagrody Nike. Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

czytaj więcej...

Żorski Bieg Jesienny

10 października 2012

Dnia 2 października 2012 w parku  na  cegielni odbył się „Żorski Bieg  Jesienny'' szkół gimnazjalnych.  W sztafecie 6x800m w kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły V miejsce. W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Siedlecka Paulina, Golec Patrycja, Kozak Patrycja, Muras Oliwia, Kopiec Karolina, Kupczak Wiktoria.

W sztafecie 6x1000m w kategorii chłopców nasze gimnazjum  zajęło III  miejsce. W skład  drużyny wchodzili: Lewandowski Tomasz, Bienioszek Marek, Kiśluk Szymon, Buba Szymon, Baron Mikołaj, Pawlaczyk Marek.

Opiekunami naszych gimnazjalistów byli nauczyciele wychowania fizycznego

Wierzymy, że życie ludzkie ma wartość do ostatniego momentu

5 października 2012

Już po raz dziewiąty, nasza szkoła przystąpiła do programu „Pola Nadziei”. W piątkowe słoneczne popołudnie klasa III c i wolontariusze z naszej szkoły posadzili 500 cebulek żonkili przed budynkiem hospicjum. Żonkile są symbolem solidarności z ludźmi chorymi terminalnie. Niedawno, w trakcie zbiórki charytatywnej na terenie szkoły, w podziękowaniu rozdaliśmy 100 cebulek żonkili. Wszystkich uczniów zapraszamy do wolontariatu.


Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej