www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Mistrzynie Żor w siatkówce

14 marca 2013

W dniu 12 marca w Hali Sportowej MOSIR odbyły się Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w siatkówce dziewcząt. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła reprezentacja G2, w składzie której dominowały uczennice klas sportowych. Zwycięska drużyna reprezentować będzie nasze miasto w zawodach rejonowych. Opiekunami drużyny byli: Krzysztof Murach i Marek Utrata.

Skład zwycięskiej drużyny: Oktawia Gaweł, Oliwia Muras, Karolina Faruga, Patrycja Kozak, Natalia Soroka,  Elżbieta Wdowczyk, Aleksandra Tlatlik, Patrycja Węgrzyk, Paulina Baranowska, Wiktoria Kałus, Natalia Kret, Weronika Skowrońska.

Zawody organizowane były przez MOSIR, SZS i Gimnazjum 2 w Żorach. Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas zawodów rejonowych.

czytaj więcej...

Delegacja G-2 w Ostravie-Porubie

14 marca 2013

Delegacja Gimnazjum nr 2, w skład której weszło 40 uczniów klas pierwszych oraz przedstawicieli Koła Młodych Dziennikarzy bierze dzisiaj udział w wymianie partnerskiej ze szkołą czeską z Ostravy-Poruby. Uczniowie będą uczestniczyć w przedstawieniach teatrów anglojęzycznych, które odbędą się w Hali Sportowej w Porubie.

Gimnazjum nr 2 utrzymuje stałą współpracę z partnerską Zakladni Skola w Ostravie-Porubie, a następnym przedsięwzięciem, które wspólnie będziemy realizować jest Międzynarodowy Dzień Sportu. 14 maja 2013 roku 40- osobowa reprezentacja G-2 weźmie udział we wspólnej rywalizacji sportowej uczniów obu zaprzyjaźnionych szkół. Na stronie internetowej szkoły już wkrótce pojawi się relacja oraz zdjęcia z wyjazdu Naszych gimnazjalistów.

czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTY G-2

15 marca 2013

W dniu 15 marca 2013 (piątek) w godz. 15.30 – 18.30 w Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach odbędzie się Dzień Otwarty.  Zapraszamy serdecznie uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z rodzicami. Podczas zwiedzania szkoły szóstoklasiści będą mieli okazję porozmawiania z gimnazjalistami, nauczycielami, dyrektorem szkoły oraz licznie odwiedzającymi szkołę Absolwentami.

Przypominamy także, że tego samego dnia o godz. 18.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie rodziców dziewcząt i chłopców w sprawie otwarcia od nowego roku szkolnego klas mistrzostwa sportowego. W zebraniu weźmie udział dyrektor gimnazjum, a także przedstawiciele klubów i trenerzy MUKS Sari Żory (siatkówka dziewcząt) oraz KS Hawajskie Koszule (koszykówka chłopców).

Więcej szczegółowych informacji o naborze oraz DRUK PODANIA można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.2gim.zory.pl w dziale Rekrutacja 2013.

PODANIA należy składać w sekretariacie szkoły w terminie od 16 kwietnia do 23 maja 2013.

Zapraszamy do odwiedzin Gimnazjum nr 2 – szkoły bezpiecznej i dbającej o rozwój swoich uczniów.

czytaj więcej...

Trwa wielka sztuka, a ty możesz dopisać swój wers.

11 marca 2013

Trwa wielka sztuka, a ty możesz dopisać swój wers.

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

11 marca odbył się XIII Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczniowie zaprezentowali interpretacje utworów znanych poetów. Najlepszą okazała się Małgorzata Cała (IIIb), recytując utwór K. Dąbrowskiego „Posłanie do nadwrażliwych”, drugie miejsce zajęła Małgorzata Musioł (Ib) utworem Cz. Miłosza „Przypowieść o maku, trzeci był Adam Ziebura (IIa) w sentymentalnym wykonaniu wiersza „Ta łza” A. Asnyka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w XIII Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

czytaj więcej...

Mistrzynie Rejonu w Tenisie Stołowym

8 marca 2013

8 marca 2013r. w Rybniku - Popielowie odbyły się Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły: Patrycja Kapek, Iwona Winkler i Agata Ścibisz okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając z dużą przewagą nad rywalkami z Rybnika i awansując tym samym po raz drugi do zawodów wojewódzkich. Opiekunem dziewcząt był p. Michał Kowalski.

Wielkie gratulacje!!!


 

czytaj więcej...

Wielki sukces naszych zawodniczek!

5 marca 2013

5 marca odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyły zawodniczki z  5 szkół, ale na podium stanęli najlepsi :
I miejsce – G6,
II miejsce – G4,
III miejsce – G2.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Muras, Iwona Winkler, Paulina Boś, Agata Ścibisz, Patrycja Kapek, Marta Muras, Patrycja Kozak, Paulina Banasik, Samanta Szymura, Karolina Karuzel, Laura Walczuk, Julia Krzekołowska, Joanna Jakubczak, Sandra Kumor, Natalia Kozłowska, Dorota Szlachta.

Warto dodać, iż Najlepszą Zawodniczką Turnieju została Oliwia Muras z klasy 3E. Gratulujemy !
 

czytaj więcej...

Siatkarze na podium!

26 lutego 2013

 

26 lutego 2013r. w Hali Sportowej w Żorach odbyły się Miejskie Zawody Siatkarskie. Udział w tym wydarzeniu wzięło pięć drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z  G-6, a drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z  G-1. Nasi gimnazjaliści w składzie: Krzysztof Bury, Patryk Kozaczuk, Szymon Buba, Mikołaj Baron, Marek Bienioszek, Krzysztof Kotynia, Kamil Bartnik, Patryk Lubszczyk, Szymon Lipka, Marcin Wolnik, Igor Gaweł, Mariusz Wenklar, zajęli III miejsce.

Opiekunami drużyny byli: Michał Kowalski i Krzysztof Murach.

czytaj więcej...

Mistrzostwa Żor w Pływaniu

6 lutego 2013

4 lutego  odbyły się XIV Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. W sztafecie 8x50m stylem dowolnym reprezentacje chłopców i dziewczyn zajęły III miejsce.  Natomiast w ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła II miejsce!!!  Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów :)

Opiekunowie: Joanna Buchalik, Katarzyna Babiarz.

czytaj więcej...

Niezwykły pokaz...

6 lutego 2013

5 lutego nasi uczniowie mięli okazję wziąć udział w niezwykłym pokazie uzbrojenia szlachty polskiej. Szczęśliwi wybrańcy mogli bezpośrednio zapoznać się z prezentowaną bronią oraz uzbrojeniem ochronnym (kolczugi, hełmy itp.), a także wysłuchać historii rozwoju i zwycięstw husarii.

czytaj więcej...

Wielki sukces Szymona Kiśluka

6 lutego 2013

Uczeń klasy trzeciej Szymon Kiśluk zakwalifikował się do  finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki oraz Matematyki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż z fizyki uzyskał najwyższą liczbę punktów w okręgu rybnickim i będzie jedynym reprezentantem Żor w finale konkursu. Składamy Szymonowi gratulacje i życzymy uzyskania tytułu laureata konkursów przedmiotowych. Opiekę nad uczniem sprawują Pani Alicja Maryńczak z fizyki oraz Pani Julita Kaczkowska z matematyki.

czytaj więcej...

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej