www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

15 stycznia 2013

Drużyna  z naszego gimnazjum uczestniczyła w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W III etapie konkursu, który odbył się 15 stycznia tego roku w Rudach, rywalizowały ze sobą gimnazja z siedmiu gmin położonych na terenie Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Nasze uczennice - Kasia Broy, Ania Byczek, Sylwia Groborz i Anita Morońska zajęły drużynowo III miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik wśród 28. uczestników uzyskała Sylwia Groborz z klasy IIIB. Oprócz pamiątkowych dyplomów, dziewczyny otrzymały ciekawe nagrody – zestawy do gry w boules (tradycyjna francuska gra w bule [kule]).

Relacja z EuroWeek

17 stycznia 2013

 

3 grudnia grupa 18 uczniów wraz z 3 opiekunkami: Barbarą Polańską-Szypułą, Kingą Plesowicz oraz Marią Warzychą wyruszyła na „EuroWeek”. Obóz odbywał się w Kłodzku, a dokładniej we wsi Długopole.

W Ośrodku „Silesia” powitał nas organizator całego projektu Pan Adam Jaśnikowski . Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na rozpakowanie i odpoczynek po podróży, gdyż od razu zaczęły się zajęcia. 

czytaj więcej...

Trzymamy kciuki!

10 stycznia 2013

Wraz z Nowym Rokiem nasi uczniowie rozpoczęli zmagania w II etapie Konkursów Przedmiotowych. Trzymamy kciuki za Karolinę Wąsik, Kingę Brząszcz i Szymona Kiśluka, najlepszych uczniów z biologii, fizyki i matematyki.

Powodzenia!

Wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi!

21 grudnia 2012

Szkolne Jasełka nie muszą być do siebie podobne. Udowodniło to niezwykłe przedstawienie, które odbyło się 21 grudnia. Co było niezwykłego w tych Jasełkach? To, że wraz z uczniami naszej szkoły wystąpili nauczyciele. Choć wielu dorosłych dopadła trema   przed tak wymagającą publicznością, to wszyscy podołali swemu zadaniu. W przedstawieniu nie zabrakło pięknych strojów przygotowanych przez wykonawców oraz pięknej bożonarodzeniowej scenerii. Wszystko to wprowadziło zebranych we wspaniały świąteczny nastrój. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Zdjęcia już wkrótce...
 

czytaj więcej...

Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2012

 

„Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim – to najlepsze co można uczynić na tym świecie”

Peter Rosegger

Nasz Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy przyniósł dochód243 zł 30 gr. Połowa sumy – 121 zł 65 gr została przekazana na Stowarzyszenie Młodzieży „Po Prostu Partner”, a drugą wolontariusze wpłacili do biura żorskiego hospicjum.

  Na kiermaszu można było zakupić pyszne cista, ciasteczka, sałatki i ozdoby bożonarodzeniowe.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy !

  Kiermasz przygotowali wolontariusze hospicyjni i klasa III c pod kierunkiem Pań Bogny Jurkowskiej- Paduch i Beaty Wawrzyczek.

czytaj więcej...

5 lat MUKS Sari Żory

15 grudnia 2012

11 grudnia w hali żorskiego MOSiR-u świętowano 5 lat działalności w obecnej formie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory. Organizatorami uroczystości były siatkarki Naszego gimnazjum, trenerzy-nauczyciele wychowania fizycznego oraz członkowie zarządu klubu.

czytaj więcej...

EuroWeek - już wkrótce!

17 grudnia 2012

Już wkrótce uczniowie naszej szkoły wezmą udział w 5-cio dniowym szkoleniu Euroweek-Szkoła Leaderów w Bystrzycy Kłodzkiej.
Jest to szansa dla młodych osób, takich jak my, które chcą pogłębiać swoją edukację i rozwijać umiejętnoci, które pozwolą nam aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy. Tydzień wród młodych liderów z całej Polski - to chyba inwestycja, która się opłaca, a w dodatku większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, co jest świetną okazją do poszerzenia naszej wiedzy.
EuroWeek to także odpowiedź na pytania, jakie możliwości daje zjednoczona Europa i jak te szanse wykorzystać.

czytaj więcej...

Szkolny etap XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

13 grudnia 2012

13 grudnia odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.
"Uczynię bowiem z Ciebie wielki naród, będę Cię błogosławił i Twoje imię rozsławię; staniesz się błogosławieństwem" Rdz 12,2.
Pytania konkursowe dotyczyły treści Księgi Rodzaju. Z 22 uczestników trzy osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego - Magdalena Kaczkowska IIIA, Patrycja Podoba IIIB i Dorota Holona IIIb.

Gratulujemy!

czytaj więcej...

Świąteczny Koncert Charytatywny- refleksje

10 grudnia 2012 roku

 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny, w organizację którego zaangażowani byli uczniowie naszego gimnazjum. Na scenie zaprezentowała się Simona Sędera we wzruszającym utworze „The Christmas Song” Owl City oraz finałowym utworze  „Biały Śnieg i Ty", rolę wolontariuszek znakomicie wypełniały uczennice klasy IIa, natomiast stoisko naszej szkoły  zaprezentowane w ramach Świątecznego Kiermaszu, bogato i pięknie ozdobione dziełami naszych uczniów,  zostało wyróżnione przez organizatorów. Ze sprzedaży świątecznych ozdób udało się uzyskać kwotę 504,38. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kolejnej pięknej akcji charytatywnej! Warto pomagać!

Wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

Świąteczny Koncert Charytatywny

7 grudnia 2012

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.  Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w „Świątecznym Koncercie Charytatywnym”, który odbędzie się 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach,  wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnejzostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej