Mój zawód przyszłości

Posted by & filed under Bez kategorii.

beznazwy4KJ

19 maja 2017 r. w ramach projektu „Mój zawód przyszłości” uczennice klas III uczestniczyły w warsztatach fryzjerskich poprowadzonych przez uczniów kla­sy fryzjerskiej CKZiU pod opie­ką pani Justy­ny Pa­jor. Podczas tych zajęć uczennice naszej szkoły zostały poddane profesjonalnym za­bie­gom pie­lę­gna­cyj­nym. Dziewczęta uzyskały również wiele cennych wskazówek dotyczących zawodu fryzjerki. Dziękujemy za możliwość udziału w interesujących warsztatach. Kolejne… Read more »

W magicznym świecie Harry’ego Pottera

Posted by & filed under Bez kategorii.

18596951_1624999267540588_369504749_o

Zmierzenie się z serią książek o Harrym Potterze okazało się dla klas pierwszych wyzwaniem, któremu potrafiły sprostać. Przedstawiciele klas wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym Potteriada, odpowiadając drużynowo na wiele szczegółowych pytań z trzech pierwszych części o niezwykłym czarodzieju.             Po teście czytelniczym przyszedł czas na zabawę, w której, by stać się godnymi przyjęcia w… Read more »

Miejskie Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

Posted by & filed under Bez kategorii.

20170512_112240h

12 maja w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Miejskie Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt, których organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Żorach. Wzięło w nich udział pięć drużyn. Nasza reprezentacja w składzie:  Julia Droździel, Julia Kulska, Patrycja Stępka, Sandra Gazda, Daria Kucharska, Klaudia Celary, Paulina Plyszczyńska, Nikola Buchalik, Natalia Hanusek, Dorota Niechoj i Nikol… Read more »

Rejonowe Zawody w Biegu na Orientację

Posted by & filed under Bez kategorii.

pop

11 maja w Rybniku  odbyły się Rejonowe Zawody w Biegu na Orientację. Drużyna dziewcząt  reprezentująca naszą szkołę w składzie: Nikola Buchalik, Paulina Plyszczyńska, Klaudia Celary, Patrycja Stępka, Paulina Jamrozik zajęła II miejsce. Dziewczęta spisały się rewelacyjnie! Gratulujemy!

Mistrzostwa Żor w Lekkoatletyce Chłopców i Dziewcząt

Posted by & filed under Bez kategorii.

unnamed

10 maja 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola Miarki odbyły się Mistrzostwa Żor w Lekkoatletyce Chłopców i Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali: – dziewczęta: Klaudia Bodel (100m), Dobrosława Wolnik (100m), Milena Mikołajec (300m), Paulina Woźniak (300m), Monika Rapciak (600m), Patrycja Stępka (600m), Dominika Pierzchała (skok w dal), Sandra Gazda (skok w dal), Natalia… Read more »

Kolejna akcja wolontariuszy z G-2

Posted by & filed under Bez kategorii.

3

8 maja wolontariuszki grupy „Razem dla czworonogów” zachęcały mieszkańców naszego miasta do przyłączenia się do akcji „Posprzątaj po swoim psie”. W parku i jego okolicy pojawiły się niewielkie tabliczki informacyjne, a młodzież wręczała właścicielom czworonogów woreczki umożliwiające zbieranie psich odchodów. Akcja ma na celu zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów w zakresie sprawowania nad nimi… Read more »

Żywa lekcja historii

Posted by & filed under Bez kategorii.

beznazwy

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy III b, I a i II a przygotowali uroczystą akademię w formie krótkiego spektaklu. Scenariusz przedstawił okoliczności uchwalenia tak ważnej dla nas Konstytucji oraz przeniósł nas w czasy panowania króla Augusta Poniatowskiego. Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu, do przeżycia… Read more »

3 maja 2017

Posted by & filed under Bez kategorii.

1

„Ten co kunsztem, przemocą, zdradą nie ciemiężył, Cnotą  cierpliwą kraj swój Stanisław zwyciężył” Mija 226 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę, a następnie we mszy świętej w intencji Ojczyzny. 3 maja przypada również 96. rocznica wybuchu… Read more »

Dzień Patrona Gimnazjum nr 2 – Wojciecha Korfantego

Posted by & filed under Bez kategorii.

18235896_1588663177840864_1532574699_o

(…) pokochałem naród mój, przeszłość i dolę jego i poczułem się synem jego. Na ławie szkolnej usiłowałem zaszczepić moim kolegom (…) miłość do Polski i dumę z jej przeszłości.” 25 kwietnia 2017 r. klasy pierwsze w ramach obchodów Dnia Patrona wzięły udział w konkursie poświęconym Wojciechowi Korfantemu. Chcąc przypomnieć uczniom jego sylwetkę, prowadzące zaprosiły do… Read more »

Miejskie Zawody w Biegu na Orientację

Posted by & filed under Bez kategorii.

beznazwy

26 kwietnia odbyły się Miejskie Zawody w Biegu na Orientację. Drużyna dziewcząt w składzie: Nikola Buchalik, Paulina Plyszczyńska, Patrycja Stępka, Paulina Jamrozik zajęła I miejsce i jednocześnie będzie reprezentować naszą szkołę w zawodach rejonowych, które odbędą się 11 maja w Rybniku. Trzymajcie kciuki!!! Chłopcy również wypadli bardzo dobrze, zajmując III miejsce. Drużynę chłopców reprezentowali: Szymon Niedziela, Jan Ryguła, Tadeusz… Read more »